LIPOSUKCJA ULTRADŹWIĘKOWA

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wspomagający redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej z „trudnych” obszarów tj. np. ud, pośladków, talii, bioder czy ramion.

Zabieg składa się z 3 etapów: działania fali infrared, ultradźwięków i masażu na podciśnienie. Pierwszy etap wykorzystuje działanie fal infrared, które sprzyjają „upłynnieniu” tkanki tłuszczowej i głębszemu wnikaniu fali ultradźwiękowej. Poprzez działanie ultradźwiękami o określonej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie komórki tłuszczowej, a uwolnione w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol) są głównie transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii. W ten sposób można przyśpieszyć efekty kuracji odchudzających. Po zabiegu liposukcji w celu uzyskania efektów konieczny jest masaż, w tym przypadku wykonywany za pomocą dermomasażera i drenaż limfatyczny w celu udrożnienia naczyń limfatycznych.

Dermomasażer to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, które zasysa fałd skórny oraz rolowaniem ruchomymi rolkami.

Zaleca się 5-15 zabiegów, średnio 1 raz w tygodniu. W czasie trwania sesji zabiegów, a także po jej skończeniu zaleca się unikanie pokarmów bogatych w tłuszcze oraz wypijanie co najmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia, a także zwiększenie aktywności fizycznej, która zwiększa metabolizm. Dieta niskotłuszczowa ma przede wszystkim za zadanie odciążyć naszą wątrobę, w której zbierany jest tłuszcz zarówno z pożywienia jak i ten rozbity w wyniku zabiegu. Połączenie tych metod sprawia, że efekty kuracji są bardzo widoczne a zabieg jest doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznych.

Zabiegu nie można traktować jako sposobu odchudzania a jedynie jako pomoc w pozbyciu się tkanki tłuszczowej z określonych, opornych na spalanie tkanki tłuszczowej obszarów ciała. Tylko racjonalna dieta i aktywność fizyczna są odpowiednią metodą na pozbycie się zbędnych kilogramów.

Kolejność zabiegu: fale infrared, liposukcja ultradźwiękowa, dermomasaż

Działania:

• Wyszczuplenie i modelowanie sylwetki
• Likwidacja cellulitu
• Rozbijanie komórek tłuszczowych
• Ujędrnienie skóry
• Pobudzenie krążenia
• Odżywienie skóry
• Uelastycznienie skóry
• Stymulacja przemiany materii

Przeciwwskazania:

• Choroby serca, nadciśnienie, rozrusznik serca
• Stany zapalne, zakrzepica żył głębokich, choroby tarczycy, astma, nowotworybr> • Krwawienia naczyniowe, urazy ciała
• Stany zapalne skóry, obrzęki
• Ciąża i 3 miesiące po jej zakończeniu, karmienie piersią
• Aby uniknąć dyskomfortu zaleca się przeprowadzenie zabiegu po upływie 1 h po posiłku
• Choroby wątroby

Cena zabiegu - xxzł

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa ciała (lipoliza) to zbieg, który polega na podaniu specjalistycznych i sterylnych preparatów w głąb skóry przy użyciu cienkich igieł, powodującego rozpuszczenie złogów komórek tłuszczowych.

Przy pomocy mezoterapii igłowej możemy także pozbyć się cellulitu i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana, podbródek, ramiona czy plecy. Zabiegi wykonuje się w odstępach 2 tygodniowych.

Podczas zabiegu podawany jest preparat, które rozpuszcza błonę komórkową tkanki tłuszczowej a jej zawartość transportowana jest do wątroby. Tam w procesach metabolicznych usuwany jest nadmiar tłuszczu. Do substancji stosowanych do zabiegu zaliczamy fosfatydylocholinę, kofeinę , L-karnitynę czy kwas dezoksycholowy.

Podczas kuracji trzeba pic dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej (uwolnione podczas zabiegu kwasy tłuszczowe muszą zostać zmetabolizowane jako energia). Istotnym elementem kuracji jest wykonanie drenażu limfatycznego po 2-3 dniach od wykonania zabiegu.Cena zabiegu - 350zł